Auto ostueelne ülevaatus ja diagnostika

ARVUTIDIAGNOSTIKA

Kogenematud inimesed eiravad mõnikord auto ostueelse täiskontrolli vajadust, lootes müüja aususele. Tegelikult tasub diagnostika eest hoolt kanda isegi siis, kui auto näeb pealtnäha hea välja. Tänu sellele saate kindel olla, et sõiduk on ka tegelikult seda hinda väärt, mida tema eest küsitakse.

AUTO KERE KONTROLL

Kui mõtlete kasutatud auto soetamisele, vaadake kere tingimata hoolikalt üle. See on väga oluline, sest ei juhtu just tihti, et müüjad ausalt tunnistavad, et auto on sattunud avariisse. Valvsaks tuleb muutuda juhul, kui omanik pakub värskelt üle värvitud autot. Tõenäoliselt püüab müüja sel moel varjata rooste- või keevitusjälgi.

MOOTORI KONTROLL

Arusaadavatel põhjustel näeb auto ostueelne kontroll ette mootori põhjalikku diagnostikat. Et aja jooksul probleeme ei tekiks, tuleks hoiduda ostmast lahti võetud ja uuesti kokku pandud mootoriga sõidukit. Samuti puudutab see käigukasti, mis on mingitel põhjustel remondis olnud.

AUTO LÄBISÕIDU TEGELIKKUSELE VASTAVUSE KONTROLL

Üheks peamiseks teguriks, millele tuleb pruugitud sõidukit ostes erilist tähelepanu pöörata, on auto läbisõit. Kuid odomeetri näite ei tasu pimesi uskuda. Mitte läbinisti ausad autoomanikud vähendavad autot kallimalt müüa üritades teadliku pettusega odomeetri tegelikke näite. Paraku on "kerimise" fakti kindlakstegemine keeruline protseduur, mis nõuab spetsiaalsete seadmete olemasolu.

MUUD PEENSUSED

Autot ostes ei piisa ainult sõiduki korrasolekule viitavate põhisõlmede ja -süsteemide kontrollimisest. Unustada ei tohi ka muid olulisi momente: täieliku autodokumentide komplekti ja võtmete tehasekomplekti olemasolu. Kui auto toodi Eestisse kasutatuna, kontrollime me seda ka teiste riikide andmebaasides.

Close Menu